Tag: burg perjete

E FUNDIT/Vrau Devi Kasmin, burg përjetë ekzekutorit grek

Dënohet me burg përjetë shtetasi grek Eftimiu Efthimiu. Vendimi u dha nga Gjykata e Posacme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Ne fakt Efthimious ka mohuar akuzat...

Vranë pronarin e marketit në Kamëz në sy të djalit të...

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burgim të përjetshëm Vladimir Kurtin, i akuzuar për vrasjen e pronarit të marketit në Kamëz, Agim Buci, gjatë...

Vrau gruan gjyqtare, burg përjetë Fadil Kasemit

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë “burgim i përjetshëm” për Fadil Kasemin, i akuzuar...

Vrau rivalin me një goditje në qafë, burg përjetë boksierit të...

Një boksier që kishte marrëdhënie seksuale me të dashurën e rivalit të tij, para se ta qëllonte atë për vdekje, u dënua me burgim...

DETAJE/ Vendimi, Gjykata Kushtetuese i shuan shpresat, Arben Frroku një i...

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar sot kërkesën e Arben Frrokut për rigjykim për shkelje kushtetuese. Me katër vota pro dhe 2 kundër Kushtetuesja ka vendosur...