Tag: Budapest

Koronavirusi përhapet në Serbi, personi i infektuar ishte kthyer nga Budapesti

Në Serbi është konfirmuar rasti i parë me koronavirusin e ri, njoftoi ministri i Shëndetësisë, Zllatibor Llonçar. I infektuari, është një burrë 43 vjeç nga...

Arrestohet në Budapest Nikolla Gruevski, kur jepet vendimi për ekstradim

Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski, është arrestuar ditën e sotme nga policia hungareze në Budapest. Sipas medieve hungareze, Gruevski u arrestua mëngjesin e sotëm në...

Tragjedia në Budapest, arrestohet kapiteni i anijes, mes të zhdukurëve një...

Kapiteni që përplasi anijen turistike në Budapest dhe shkaktoi mbytjen e saj u arrestua mbrëmjen e djeshme. Tragjedia ndodhi një ditë më parë në lumin...

FOTO GALERI/ Basha nga Budapesti: Anëtarësim në BE aspiratë kombëtare, por...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehu në Budapest vlerësimin e opozitës në Shqipëri për Strategjinë e Ballkanit Perëndimor, që rikonfirmon vullnetin politik të...