Tag: besa

VENDIMI/Shahini bindet për të shtyrë pa afat zgjedhjet në Universitete

Pas disa diskutimeve dhe debateve, ministrja e arsimit ka shtyre daten e zgjedhjeve ne fakultetet. Ne nje njoftim ne rrjetet sociale, thuhet se data e...

VIDEO/Shahini jep 3 njoftime të rëndësishme për shkollat: Nuk ka arsye...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini përmes komunikimit në video-mesazhi është shprehur s enë platformat online mësimi do të vazhdojë si më parë. Besa Shahini,...

FOTO/Besa Kokëdhima nuk toleron, padit emisionin e njohur

Besa Kokëdhima është treguar e ashpër me moderatoret Fatma dhe Aulona. Gjatë trasmetimit live në ThumbON, Agjenti 00Thumb tha për Aulonën dhe Fatmën se Besa...

Zbuloni kush janë ‘viktimat’ e drejtoreshës së fondacionit “BESA”

Është publikuar lista e emrave të personave që kanë rënë pre e mashtrimit të fondacionit “Besa”, grupi i të cilëve ndodhet aktualisht në burg....

Kush i detyroi punonjësit e “Besës” të firmosnin kreditë

Fondacioni financiar “Besa” ka qenë në lupën e organeve të hetimet, ndërsa dje, shtatë punonjës të këtij fondacioni përfunduan pas hekurave.  Ata dyshohen se...

Pas Fugës dhe ish-zëvendës ministri thirrje deputetëve dhe Presidentit: Shkarkoni Besa...

Pas akademikut Artan Fuga, edhe ish-zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka i bën thirrje deputetëve dhe Presidentit Ilir Meta të shkarkojnë Ministren e Arsimit, Besa...

VIDEO/ Sërish skandal në futbollin shqiptar, tifozët vendas godasin arbitrin

Episodet e dhunës nuk kanë të sosur në kampiontet shqiptare. Me Superioren që nuk zhvilloi asnjë takim, skenën e mori takimi i Kavajës. Takimi...