Tag: BB

FOTO/La fotot provokuese dhe modelingun, Ish-banorja e “Big Brother” vesh ferexhe...

Lori Hoxhallari është padyshim një nga vajzat e “Big Brother”, që do të mbahet mend për sharmin e saj. Vajza nga Pogradeci ra në...

Koronavirusi/Qeveria kërkon borxh nga Banka Botërore për testim të gjerë të...

Qeveria shqiptare i ka paraqitur Bankës Botërore një projekt të ri ku kërkon të paktën 16.2 milionë dollarë hua në kuadër të emergjencës së...

Ish-banori i ‘Big Brother Albania’ rezulton pozitiv me COVID-19

Ish-banori i ‘Big Brother Albania 4’, Petrit Bylykbashi ka dhënë ditën e sotme lajmin se është i infektuar me ‘Covid-19’. Ai ka treguar me anë...

FOTO/Rama i kërkon me mesazh që të lajë duart, ish-banorja e...

Mesazhi i kryeministrit Rama po ben xhiron ne te gjithe Shqiperine, dhe po u dergohet ende sot e kesaj dite te gjithe qytetareve (perdoruesve)...

“Rënia e ekonomisë e paralajmëruar”, Ish-deputetja ngre alarmin pas kritikave të...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka reaguar pas prezantimit të raportit të Bankës Botërore, e cila ka nenvizuar rrezikun nga PPP-të ku i ka kerkuar qeverisë...

FOTO/Stilistja e njohur nxjerr zbuluar ish-banoren e BB: Më vjen keq...

Një situatë e sikletshme për ish-konkurrenten e Big-Brotherit Tea Zhuli. Sipas disa fotove të bisedave të bëra publike nga stilistja e njohur, Mimoza Kamberi del...

Ish-banorja e Big Brother moderon emisionin më të ri në Tv...

Një spot i publikuar ditëve të fundit, paralajmëroi se sezoni i ri në televizionin Klan do të jetë me surpriza. Priten të startojnë emisione të...

BB zhvlerëson propagandën qeveritare: Rritja e taksave ka rritur varfërinë në...

Banka Botërore deklaron se sistemi i taksave në Shqipëri ka zhytur në varfëri mijëra qytetarë, pasi qeveria ja ka ngarkuar barrën fiskale qytetarëve të...

TABELA/ BB: Një milionë në varfëri, shqiptarët më të varfrit në...

Banka Botërore e klasifikon Shqipërinë si vendin me nivelin më të lartë të varfërisë në rajon. Sipas Bankës, një e treta e popullsisë shqiptare...

“Banka Botërore konfirmon se taksa progresive ka varfëruar më shumë shqiptarët”

​“Edi Ramës i është rrëzuar zyrtarisht edhe karta kryesore më të cilën erdhi në pushtet: se me taksën progresive, 97 për qind e shqiptarëve...