Tag: australi

DETAJE/Ekzekutoi vajzën dhe dhëndrin, shqiptari në Australi po i shpëton dënimit

Osman Shaptafaj, i cili akuzohet se vrau vajzën bashkë me burrin e saj, i ka shpëtuar dënimit deri tani. Për shkak të pretendimeve se vuan...

VIDEO/Çlirohet qyteti i madh i Australisë, kangurët ‘pushtojnë’ qendrën

Koronavirusi dhe izolimi ne shume vende te botes ka sjelle dhe aspekte pozitive ne funksionimin e jetes se qytetareve, por dhe te ciklit te...

Vrau vajzën e tij, flet gruaja e shqiptarit në Australi: Eshtë...

Petrit Lekaj, 49 vjeç, u dënua me 20 vite burg pa të drejtë falje pas vrasjen e të bijës, 20-vjeçares Sabrina Lekaj. Ai e vrau...

Vrasja makabre ndaj vajzës së tij, gjykata jep dënimin për shqiptarin...

Gjykata australiane ka dënuar me 20 vite burg, Petrit Lekajn, për vrasjen e të bijës 20-vjeçare, Sabrinës. Vrasja makabre ndodhi në korrik të 2019-ës...

VIDEO/Babai shqiptar pranon krimin, rrëfehet nga spitali psikiatrik: E godisja me...

Ka rrëmbyer sërish vemendje ngjarja e rende e ndodhur disa muaj me pare ne Australi, ku babai shqiptar ekzekutoi me thike vajzen e tij...

Zbulohen detaje në gjyq, pse babai shqiptar e vrau vajzën 20-vjeçare...

Të gjithë na kujtohet ngjarja tronditese, kur nje baba shqiptar vrau vajzen e tij ne Australi. Ndërkaq zbardhen detaje të reja nga krimi monstruoz...

Ndoshta nuk jeni në dijeni të rrezikut, mbajeni sa më larg...

Një nënë e tre fëmijëve i shpetoi mire djegies nga një tenxhere me presion. Nga perjetimi i saj, ajo ka lëshuar një paralajmërim për...

Vrasja e çiftit në Australi/Vëllai i Vetonit me mesazh rrëqethës. Ç’thotë...

Vrasja e rëndë në Australi tronditi komunitetin shqiptar dhe jo vetëm, teksa babai ekzekutoi pa frikë vajzen e tij dhe dhendrin ne pervjetorin e...

DETAJE/Babai që vrau vajzën dhe dhëndrin në gjendje kritike, Vetoni djali...

Policia e Victoria në Melbourne po pret të marrë në pyetje babanë e Lindita Musai, vajzës e cila u qëllua për vdekje pranë burrit...

E pazakontë në Australi, shikoni çfarë dëbore!

  Një mot i pazakontë ka përfshirë botën, të ndarë në dy ekstreme. Teksa e gjithë Evropa, përfshirë dhe Shqipërinë, po kalojnë një valë të...