Ndoshta nuk jeni në dijeni të rrezikut, mbajeni sa më larg këtë objekt në shtëpinë tuaj

Ndaje

Një nënë e tre fëmijëve i shpetoi mire djegies nga një tenxhere me presion. Nga perjetimi i saj, ajo ka lëshuar një paralajmërim për të tjerët.

The Daily Telegraph, shkruan se Partneri i Cassie Hodges ishte duke bërë supë në shtëpinë e tyre në Goulburn të Premten e kaluar kur ndodhi aksidenti. Cassie lë fëmijët e saj në dhomë dhe shkon drejt kuzhinës për të fikur sobën dhe të hapte valvulën e lëshimit të presionit. Avulli i doli lart siç është normale. Më pas kapaku i tenxheres shpërtheu, e kjo përshkak se lëshimi i presionit nuk kishtë përfunduar ende.

Ajo ka shpjeguar se kapaku i tenxheres fluturoi dhe një pjesë e supës shumë e nxehtë ra mbi trupin e saj dhe të bashkëshortit.

Gruaja hoqi direkt rrobat dhe u drejtua drejt dushit. Pasi bëri dush me ujë të ftohtë ajo dhe bashkëshorti i saj u nisën me ambulancë drejt spitalit, ku të dy kishin marrë djegie të mëdha në krahëror, dhe bark.

Në përgjithësi, tenxherja me presion është një shpikje shumë e dobishme që ju lejon të gatuani mish, perime dhe produkte të tjera, pa qenë i pranishëm vazhdimisht në kuzhinë dhe pa pasur nevojë për t’i kontrolluar ato, por nga rasti i mesiperm, mbase duhet te merrni parasysh rrezikun qe lind nga perdorimi jo i verifikuar i kesaj pajisje.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje