Tag: athine

VIDEO/”Agimi i Artë” shpallet organizatë kriminale, shpërthejnë protestat masive dhe përplasjet...

Agimi i Artë është shpallur organizatë kriminale. Gjykata e Apelit ka shpallur drejtuesit rajonalë të Agimit të Artë fajtorë për anëtarësimin në një organizatë...

Punonjësi pozitiv me Covid-19, mbyllet ambasada shqiptare në Athinë

Është mbyllur ambasada shqiptare në Athinë. Burime për Top Channel tregojnë se shkak për mbylljen e ambasadës është infektimi i një punonjësi me Covid-19....

Arrestohet i shumekerkuari nga policia e Athines

Policia greke ka arrestuar Agim Margegaj, i dënuar në Lezhë me 35 vite burg. Ai ishte arratisur nga burgu grek ndersa u kap me 5 kg heroinë. Operacioni...

Babai i Boris Johnson-it shkel rregullat e të birit, udhëton drejt...

Duke thyer kufizimet e vendosura nga djali i tij, Boris Johson dhe qeveria greke, babai i kryeministrit britanik mbërriti në Greqi mbrëmë, përmes Bullgarisë. Stanley...

VIDEO/Në dy muaj 10 grabitje, kapet 35-vjecari shqiptar në Greqi

Një 35-vjecar shqiptar u arrestua nga policia greke në Maroussi të Athinës, pasi akuzohet për grabitje dhe vjedhje të përsëritura. Në kërkim policor u shpall...

ATHINE/ Arrestohet nje bande me shqiptare, lista me emra

Policia greke shkaterroi një grup kriminal në fushën e vjedhjeve të banesave, duke prangosur gjithsej 8 persona, mes tyre 6 shqiptarë dhe 2 grekë. Mediat...

Tërmeti i fuqishëm godet Athinën

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mesditën e sotme kryeqytetin e Greqisë. Tërmeti prej 5.3 ballësh ka goditur Athinën dhe ka shkaktuar probleme. Sipas Institutit...

Tronditet Athina, shpërthim i fuqishëm në konsullatën ruse

Kryeqyteti grek është tronditur nga një shpërthim i fuqishëm me granatë në orët e para të mëngjesit. Sipas mediave greke, ngjarja ndodhi në orën 03.50. Raportohet...

Shqiptari vdes gjatë punimeve për stadiumin e AEK në Athinë

Një 60-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, ndërsa ishte duke punuar në ndërtimin e stadiumit të ekipit të AEK, në Athinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Një tjetër ngjarje e rëndë në Greqi, shqiptari godet me thikë...

Krimi në familjet shqiptare në Greqi  vijojnë sërish, ku pas ngjarjes në Korfuz, një tjetër ka ndodhur në Korinth. Një sherr banal ndodhi mes çiftit...