Tag: artist

“Na mbive” në sy o Tirkë”, Aktorit të mirënjohur shqiptar i...

Sotiraq Bratko, i cili ka luajtur me qindra role nëpër filmat shqiptarë, i njohur më së shumti me rolin e “Tirkës” në filmin “Shoqja...

‘Mjeshtri i madh’ përlotet në studio: Kam 8 vite që nuk...

Prej 8 vitesh “Mjeshtër i Madh”, autori i qindra teksteve muzikore dhe jo vetëm, Jorgo Papingji ende nuk e ka marrë pensionin që i...

Ndahet nga jeta pioneri i cirkut shqiptar Halil Minxolli

U nda nga jeta në moshën 72-vjecare Halil Minxolli, një nga pionerët e cirkut shqiptar. Halil Minxolli konsiderohet si një nga figurat më të...