Tag: ARRSH

ARRSH, ja situata e rrugëve pas shiut dhe borës në fundjavë

Gjatë natës ka patur reshje bore dhe reshje me intensitet të lartë shiu në veri dhe jug të vendit. Reshje bore ka pasur në Q....

Bora mbulon rrugët, Autoriteti Rrugor jep detajet: Qarqet problematike, nevoja për...

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me gjendjen ne akstet kombetare ne vend, duke terhequr vemendjen e drejtuesve te mjeteve per me shume kujdes...

Temperaturat ngrihen, por ngricat vazhdojnë, ARRSH tregon akset më problematike

Temperaturat e uleta te javëve që lamë pas sollen reshje te dendura bore te shoqeruara me pas me ngrica. Here pas here, eshte raportuar...

Moti i keq në Shqipëri, ARRSH tregon akset rrugore ku kalohet...

Moti  me rreshje të dendura shiu, erë të fortë dhe shtrëngatë ka krijuar vështirësi për kalimit në disa prej akseve rrugore në vend. Sipas informacioneve...

FOTO/Bora ia shtron në Juglindje, ARRSH thirrje për kujdes në këto...

Juglindja kete fundjavë favorizon kushte të një moti me borë, pasi raportohet se zona e Dardhës është mbuluar me dëborë dhe aktualisht kete mengjes...

“Trashësia arrin 10 cm”, Bie bora e parë në vend, ARRSH...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se ka rënë bora e parë në Shqipëri. Sipas ARRSH-së në aksin Qafë Mali-Fierzë trashësia momentalisht ka arritur në 10...

FOTO/Stuhi shiu e rënie gurësh në akset rrugore, ARRSH njoftim: Drejtuesit...

Mëngjesi i sotëm, por dhe gjatë orëve të natës, vendi është përfshirë nga reshje shiu dhe stuhi të forta. Autoriteti Rrugor njofton se te...

Vërshim dherash dhe ujërash, ARRSH sqaron situatën: Ku duhet bërë kujdes

Autoritetit Rrugor Shqiptar ka nxjerrë informacionet e fundit  për gjendjen e rrugëve pas reshjeve të shiut. Sipas ARRSH, në disa akse rrugore janë shënuar probleme...

LAJM I FUNDIT/Jep dorëheqjen drejtoresha e ARRSH, Sonila Qato

Dorëhiqet drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato. Lajmi është njoftuar nga vetë ajo përmes një statusi në rrjetet sociale. Kujtojme se Qato u padit...

Punime në autostradën Tiranë-Durrës, ARRSH: Kujdes! Ja si do bëhet lëvizja

Për të gjithë ata që do të përdorin autostradën, të kenë kujdes. ARRSH njofton se do te ketë punime në disa segmente të kësaj rruge,...