Tag: arben malaj

“Ky shitës fiqësh që bënte dasmë në kala”, Malaj nxjerr sms-të...

Arben Malaj ka postuar këtë të martë mesazhet kërcënues që Erion Veliaj, në atë kohë Ministër i Çështjeve Sociale, i dërgonte në adresë të...

Shkarkimi i Arben Malajt, 10 deputetë të PS nuk deshën largimin...

7 deputetë duket se nuk kanë qenë dakord me propozimin për shkarkimin e Arben Malajt nga bordi i BSH. Megjithëse siguroi votat për shkarkim, mazhoranca...

Malaj akuza të rënda ndaj Ballës: I kam sms-të, më tha...

Anëtari i shkarkuar i Bordit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj ka rikonfirmuar dhe njehere në emisionin ‘Opinion’ se sipas tij ai është...

Komisioni voton pro shkarkimit të Arben Malajt, si u ndanë votat

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar propozimin e qeverisë për shkarkimin e Arben Malajt nga Bordi Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë. 12 anëtarë të Komisionit të...

“Kryeministri më pezullon, shoku Rama si kryetar i PS më shkarkon”,...

Arben Malaj njofton se sot në orën 10:00 do të jetë në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë për tu pyetur dhe për të pyetur sipas...

Rama ndeshkon Arben Malajn, pezullohet nga Banka e Shqiperise

Qeveria e Edi Rama ka vendosur të pezullojë Arben Malajn si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës. Vendimi i qeverisë është bërë publik në Fletoren Zyrtare. Pas...

Ish ministri Arben Malaj alarmon, mungojnë 520 milionë dollarë te pensionet

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, jep alarmin për borxhet e papaguara për sigurimet shoqërore. I ftuar në emisionin 360 Gradë të Artur Zhejit në RTV...

“Mospagesat cënojnë kredibilitetin e qeverisë”, Malaj ngre alarmin: Shteti ka rënë,...

Ish-ministri i Financave në qeveritë socialiste, Arben Malaj, ka ngritur shqetësimin mbi borxhet e papaguara në 2018 të sigurimeve shoqërore, që arrijnë në vlerën...

VIDEO/Shfaqet befas Arben Malaj para Teatrit, ka një thirrje për 3...

Arben Malaj, i përfolur ditëve të fundit per shkak të kërkesës së socialistëve për ta shkarkuar, është paraqitur befas para godinës së Teatrit. Ai ka...

Aksioni informalitet/Malaj nuk i ndal kritikat për socialistët: Edhe një lopë...

Ish-ministri socialist i Financave, Arben Malaj nuk i kursen kritikat ende ndaj qeverisë. Në një status në FB ai ka folur kundër aksionit anti-informalitet...