Tag: anti shpifje

Gazetari i BILD i shkruan OSBE-së: Edi Rama është armik i...

Gazetari i “BILD”, Peter Tiede, u bë i njohur për shqiptarët pasi publikoi përgjimet e vjedhjes së votave në Dibër, dhe sot ka rikthyer...

“Shqipëria po ribëhet me zyrë censure, jemi kthyer në fis”

Nga Artan Fuga/ Nuk ka asnjë diskutim. Me kalimin e ligjit gjoja kundër shpifjeve në Kuvend, Shqipëria është me një zyrë administrative censure për mediat...

“Paketa anti-shpifje”/Drejtuesja e KiE mesazh nga Tirana: Do shohim përputshmërinë e...

Ligji për mediat online kaloi në Parlament, por fakti sesa shqetesues eshte zbatimi i tij mbetet ende teme diskutimi. Kryetarja e zyrës së Këshillit të...

Reagimet e zyrtarëve të huaj tërheqin vëmendje: Ligji i miratuar frenon...

Përveç opozites, gazetareve, shoqateve, shoqerise civile dhe disa prej socialisteve qe e kundershtuan, ligji per anti-shpifjen terhoqi vemendjen dhe te nderkombetareve, perfaqesues te partive...

“Anti-shpifje”/Ish-deputetja: Historia mësuese e mirë, shpresoj shqiptarët mos të jenë nxënës...

Reagimet e opozitës dhe jo vetëm ishin te shumta pas kalimit te paketes anti-shpifje ne Parlament, që i hap rrugë kontrollit të mediave online. Ish-deputetja...

Paketa anti-shpifje/A do e kthejë Meta ligjin në Kuvend: Shpresoj mos...

Presidenti Ilir Meta është pyetur në lidhje me atë që quhet ligji “anti-shpifje”, nga ku paralajmëroi se do te veje ne funksion te gjithe...

Paketa anti-shpifje/Eurodeputeti paralajmëron: Rrezikohet hapja e negociatave, zbatoni rekomandimet

Eurodeputeti David Lega ka dalë sërish kundër paketës antishpifje që qeveria kërkon të miratojë ditën e sotme në Parlament. Përmes dy postimeve të njëpasnjëshme në...

Paketa anti-shpifje/Debate në grupin e socialistëve, Bushati del kundër

Ligji antishpifje që pritet të kalojë sot në Kuvend nga ana e Partisë Socialiste ka sjellë dhe përçarje, debate dhe vetë brenda grupit parlamentar...

FOTO/Me pankarta në duar dhe mesazhe ndaj qeverisë, gazetarët protestojnë para...

Ka nisur protesta e gazetareve para Parlamentit, aty ku deputetët do të zhvillojnë në orën 10:00 seancën plenare, ku në rend dite është edhe...

“Nëse miratohet paketa anti-shpifje”, Paralajmërimi nga PE: Shqipëria rrezikon kryesimin e...

Raporteri i Parlamentit Europian për Shqipërinë nga grupi parlamentar i PPE-së, David Lega, ka reaguar në lidhje me paketën “antishpifje” për median on-line, të...