Tag: ambasadorja

Reforma në ngërç/Yuri Kim thirrje politikës: Është koha të mbani fjalën,...

Ambasadorja amerikane ka bërë një apel të fortë ndaj forcave politike në vend në lidhje me miratimin e Reformës Zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetin...

Yuri Kim e prerë me politikën shqiptare: “S’ka më lojëra me...

Në një prononcim të shkurtër për mediat ndërsa i drejtohej Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Yuri Kim e bëri të qartë se reforma zgjedhore...

COVID-19 në Shqipëri, Ambasadorja Yuri Kim zbulon ndihmën e radhës nga...

SHBA do t’i ofrojë Shqipërisë 900 mijë $ shtesë për përballimin e situatës së shkaktuar nga COVID-19. Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim është...

60 minuta takim, për çfarë folën Edi Rama dhe Ambasadorja e...

Ka zgjatur më shumë se 1 orë takimi mes ambasadores amerikane Yuri Kim me kreun e qeverisë Edi Rama. Takimi u mbajt në kryeministri...

VIDEO/Ambasadorja amerikane prezantohet për shqiptarët, ja mesazhet e forta që ajo...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka prezantuar tri prioritet e saj kryesore, gjatë detyrës si kryediplomate amerikane në vendin tonë. Video-mesazhi i...

FOTO/Figurat e larta të shtetit ‘prekin’ ambasadoren e SHBA-ve: Tani e...

Ajo gje per te cilen shqiptaret mbahen dhe njihen eshte mikpritja dhe fakti se jane shume te ngrohte me te huajt. Këtë gjë e...

VIDEO/Momenti kur ambasadorja amerikane Yuri Kim mbërrin në Shqipëri

Kjo video tregon momentin e ardhjes, të Yuri Kim ambasadore e SHBA, fiksuar nga kamera. Pas një qëndrimi të shkurtër në terminalin VIP nga...

Betohet në Uashington, zbulohet kur vjen në Tiranë ambasadorja e re...

Ambasadorja e re e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka bërë një ditë më parë betimin në Uashington. Pas betimit edhe ambasada në Tiranë ka...

Senati Amerikan jep dritën jeshile, zyrtarizohet ambasadorja e re e SHBA...

Senati Amerikan jep zyrtarisht dritën jeshile për Yuri Kim, e cila konfirmohet si ambasadorja e re amerikane në Shqipëri. Në nëntor ishte Komisioni i Jashtëm...

“Fajet i ka Macron”, Diplomatja për negociatat: Vendimi nuk i mbylli...

Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christina Vasak, ka folur për herë të parë pas vendimit të Francës për të dalë kundër hapjes së negociatave...