FOTO/Figurat e larta të shtetit ‘prekin’ ambasadoren e SHBA-ve: Tani e kuptoj legjendën e mikpritjes shqiptare

Ndaje

Ajo gje per te cilen shqiptaret mbahen dhe njihen eshte mikpritja dhe fakti se jane shume te ngrohte me te huajt. Këtë gjë e kanë dëshmuar dhe figurat me te larta te shtetit, te cile nuk e kane fshehur kete karakteristike ne takimin me ambasadoren e re te SHBA, Yuri Kim.

Kete e ka bere me dije, vete ambasadaroja, fakt i cili i ka rene direkt ne sy. Përmes një postimi në “Facebook” Juri Kim thekson se tani e kupton legjendën që flet për mikpritjen e shqiptarëve.

“🇦🇱️ │ “Jam e prekur nga pritja e ngrohtë që kam marrë në Shqipëri. Tani e kuptoj që legjenda për mikpritjen shqiptare është thjesht pohim i një fakti”, u tha Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim të ftuarve në pritjen që ajo organizoi në 30 janar për përfaqësues të komuniteteve politike, diplomatike, të biznesit, shoqërisë civile, medias, kulturës dhe bashkësive fetare.”, shkruan Juri Kim.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje