Tag: AMBASADA greke

Punonjësi pozitiv me Covid-19, mbyllet ambasada shqiptare në Athinë

Është mbyllur ambasada shqiptare në Athinë. Burime për Top Channel tregojnë se shkak për mbylljen e ambasadës është infektimi i një punonjësi me Covid-19....

Gent Cakaj shkrin të gjithë ambasadën shqiptare në Athinë

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren. Kjo...