Tag: AKU

Vdekja e binjakëve në Berat/Prindërit thonë se shkaku ishte qumështi i...

Një tragjedi perfshiu një familje në Berat, ku dy binjakë vetem disa ditë pasi kishin lindur ndërruan jetë dhe motivi mbetet ende një mister. Ende...

Shumë pak muaj në krye të autoritetit, sharkohet drejtori i përgjithshëm...

Është shkarkuar drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Agron Hetoja. Kujtojmë se Hetoja nuk ka shume muaj ne drejtim te ketij autoriteti. Ish-drejtori...

Falja e gjobave të AKU-së, Spahia: Teatër i Ramës me shëndetin...

A ju kujtohet Edi Rama kur në maj të këtij viti, për të larguar vëmendjen nga votimet moniste që po përgatiste, premtonte se siguria...

DETAJE/Bllokohen filetot e pulës, ndalohen 27 tonë në Durrës, çfarë gjeti...

Vëmendja ndaj ushqimit duhet të jetë më e madhe, pasi ne disa muaj, AKU ka ndaluar tregtimin e disa produkteve te cilat nuk plotesojne...

AKU bllokon mbi 27 mijë ton produkte, gjobiten dhe mbyllen biznese...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka vijuar me aksionet për parandalimin e tregimit të produkteve jashtë standartave. Së fundmi, ajo ka njoftuar se ka bllokuar...

Minj të ngordhur e krimba, bllokohet biznesi i miellit, ja kujt...

Në aksionin e fundit, AKU ka bllokuar 141 tonë produkte të pasigurta, ka ndëshkuar me 3.15 milionë lekë kundravajtjet dhe ka bllokuar aktivitetin e...

Himarë/ AKU , gjoba dhe bllokime tre bizneseve të njohura në...

Në kuadër të mbarëvajtjes së sezonit turistik veror, Task Forca e ngritur pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në bashkëpunim me...

AKU bllokon mijera ton ushqime te skaduara

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga Veriu në Jug, AKU ka zbuluar tre subjekte në Tiranë, Shkodër dhe Sarandë që nuk permbushen kërkesat ligjore të...

Skandali me pjeprin dhe nivelin e lartë të nitratit, vjen reagimi...

Një skandal i cili u publikua nga Tv Klan lidhur me sasinë e nitratit në pjepër, ngriti shqetësimin tek qytetarët. Niveli i lejuar i nitrateve...

FOTO/AKU bllokon dhjetra ton lëngje frutash, vinte nga Serbia

AKU-ja njoftoi sot se ka bllokuar në Pikat e Inspektimit Kufitar Morinë, Hani i Hotit dhe Durrës, katër ngarkesa me produkte: lëngje frutash, pije...