SONDAZHI I ORA NEWS, NOTO/ Opozita e bashkuar i fiton zgjedhjet, cila është një gjetje e re e sondazhit

0Shares
0

Opozita e bashkuar do të fitojë zgjedhjet me 50% të votave, respektivisht 44.5% PD dhe aleatët dhe LSI me 5.5%, janë gjetjet e sondazhit të Antonio Noto, publikuar nga ora newd në emisionin Tempora të Sonila Meços.

Partia Socialiste do të merrte 45.5% të votave.

Në sondazhin e pestë shanset për marrjen e një deputeti e ka dhe PSD e Tom Doshit dhe Nisma Thurje, ndërsa dy deputetë partitë e tjera.

Krahasuar me sondazhin e 6 prillit, PS ka një rënie me 0.5%, PD rritje me 0.5% dhe LSI rënie me 2.5%.

Në studion e “Tempora” në RTV Ora publikohen të dhënat e sondazhit e fundit në nivel kombëtar para të dielës së zgjedhjeve . Kur kanë mbetur vetëm pak orë nga 25 prilli, këto të dhëna janë një fotografi e freskët e situatës politike.

Fushata elektorale spostoi shumë vota. Si PS dhe PD kanë ndrysuar shumë orientimin e votës. Është një fushatë elektorale që po funksionon shumë” tha Noto duke nënvizuar se të pavendosurit janë akoma të shumtë dhe rezultati i 25 prillit është akoma i hapur. m.k

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje