Rama pret ministrin turk me ceremoni fetare në Gjirokastër, tjetër lëpirje për Erdogan që bën fushatë në Shqipëri

0Shares
0

Kryeministri Rama priti ministrin e Kulturës së Turqisë me një ceremoni fetare përcjellë nga ezani i Hoxhës në Gjirokastër.

Sapo ministri Mehmet Nuri Ersoy doli nga makina ka nisur edhe thirrja e ezanit.

Rama i drejtohet duke i thënë: Mehmet bej, si je?

Ministri turk i Kulturës sëbashku me Ministren Anila Denaj kanë nënshkruar marrëveshje për projektin e përbashkët të restaurimit të shtëpive monument kulture në Gjirokastër e Berat.

Kjo është një marrëveshje e nenshkruar në Turqi pak muaj më parë por duhet përforcuar efekti elektorak i saj. Erdogan ka shënuar rekorde në ndërhyrjen në fushatën zgjedhore në Shqipëri përfshi edhe aktivitete të ndaluara nga ligji zgjedhor shqiptat. a.b

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje