MODELET/ Mblidhet KQZ për miratimin e fletës së votimit, ky është modeli

0Shares
0

KQZ po shqyrton sonte modelin e fletëve të votimit.
Deri tani një format është i sigurtë, fleta do të jetë një format lokal sipas qarqeve.

Fleta do të ketë një madhësi përtej masave normale në varësi të llojit që do të zgjidhet.  Por mdërkohë problem mbetet qarku i Tiranës ku numri i deputetëve është shumë e madh nëse zgjodhet të shënohen emrat bashkë me numrat.

Më poshtë është modeli i propozuar:

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje