Nderprerje energjie ne Tirane, zonat ku do te kete stakime

0Shares
0
Foto Ilustruese

Operatori i Shperndarjes se Energjise ka njoftuar per nje stakim te energjise ne Tirane.

”Në kuadër të investimit të Bankës Botërore për ndërtimin e seksionit të ri 20 kV në NST Farkë, në datën 2 dhjetor do të stakohet nga puna transformatori i NST Farkë pasi do të energjizohen çelat e reja. Punimet për lidhjen e kabllove të zbarave 20 kV do të zgjasin 2 orë, në segmentin kohor 01:00-03:00.

Gjatë kësaj kohe do të stakohen 2 fidera që furnizojnë me energji zonat:

Lundër,Vilat, Farkë”, thuhet ne njoftimin e OSHEE./DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje