Situatë shqetësuese në Itali, vazhdon të jetë i lartë numri i vdekjeve

Vazhdojnë shifrat e larta të vdekjeve të raportuara nga Italia, ku vetëm në 24 orët e fundit regjistruar 686 të vdekur si pasojë e coronavirusit.

Nga virusi vdekjeprurës vendi regjistroi më shumë se 26 mijë të prekur brenda një dite. Sipas të dhënave zyrtare të Universitetit John Hopkins, numri i të infektuarve në Itali vlerësohet të ketë shkuar në 1.5 milionë.

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, ka deklaruar më parë se vendi mund të fillojë shpërndarjen e vaksinës kundër coronavirusit në fund të muajit janar.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje