Ndahet nga jeta Bashkim Kopliku,ish- zëvendëskryeministri i Shqipërisë

Ndaje

Është ndarë nga jeta për shkak të infektimit me koronavirus në moshën 77 vjeçare politikani Bashkim Kopliku.

Kopliku ka qenë zëvendëskryeministër dhe Ministër i Rendit Publik i qeverisë së parë të Partisë Demokratike në vitet 1992-1994. Pasi u largua nga PD në vitin 1997 Kopliku nuk u përfshi më në jetën politike, por ka qenë i pranishëm në debate mediatike.

Lajmin e ndarjes nga jeta të Koplikut e ka dhënë gazetari Artur Llana me anë të një postimi në Facebook.

“Lamtumirë Bashkim Kopliku, njeri i mençur që Durrësi do ta kujtojë gjithmonë…” shkruan Llana.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje