Udhezimi i ri i ministrise se Shendetesise: Ruani distancen kur ushqeheni ne shtepi

Ndaje

Ministria e Shëndetësisë udhezoi sot qytetaret që të habe vaktet ushqimore në distancë nga të afërmit dhe familjarët.

Në udhëzuesin e shpërndarë nga MSH, tregohet niveli i rriskut të infektimit me Covid-19 në rast kur jemi në distancë dhe kur jemi rreth një tavoline.  MSH thotë se duhen shmangur grumbullimet si dhe duhet ruajtur distancimi fizik, ndërkohë mbajmë maskat dhe lajmë shpesh duart.

“Duhet të shmangim grumbullimet, të ruajmë distancimin fizik për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Maska mbrojtëse tashmë është një mjet i gjithëpranuar për dobinë e saj.  Larja e shpeshtë e duarve dhe dezinfektimi i tyre ndalojnë infektimin nga SARS-COV2. Është koha të zbatojmë me përpikmëri këto tre rregulla, për mbrojtjen e shëndetit”, udhezon rekomandimi i MSH. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje