Ndahet nga jeta Avni Mula.E bija:Gjigandi jonë fluturoi në Valsin e Perjetësisë

Ndaje

Avni Mula është ndarë nga jeta ditën e sotme dhe sopranoja e njohur,e bija, Inva Mula ka përcjellë lajmin e hidhur.

“Gjigandi jonë fluturoi në Valsin e Perjetësisë!”  Kështu ka nisur postimi në llogarinë e saj në Facebook, me anë të së cilit Inva njofton se për ata që duan ta përshëndesin Avniun “me dorë në zemër”, homazhet do të kryhen nesër mes orës  11:00-13:00 në hollin e Universitetit të Arteve, Tiranë.

Avni Mula, këngëtari dhe kompozitori i shquar, u nda sot nga jeta në moshën 92-vjeçare.

e.h/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje