Ne rrezik gjithe familja nga djali me thike ne dore

Ndaje

Policia ka evituar nje përshkallëzim te mëtejshëm i konfliktit në një familje ne Kurbin.

I riu ushtroi dhunë mbi familjarët dhe i kanosi ata me thikë cfare e ka detyruar olivine ta vere ne pranga 21-vjeçarin.

I riu ka kundërshtuar edhe punonjësit e Policisë gjatë shoqërimit në ambientet e Policisë.

Sherbimet e policise pasi kanë marrë njoftimin se në Laç, një person po ushtronte dhunë mbi familjarët dhe po i kanoste ata me thikë, menjëherë kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë kanë parandaluar përshkallëzimin e konfliktit që mund të kishte pasoja të renda.

Me pas është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. L., 21 vjeç, banues në Kurbin dhe sekuestrimi i thikës me të cilën ai kanoste familjarët.

21-vjeçari nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë për shoqërim, por i ka kundërshtuar ata dhe ka shkatërruar orenditë shtëpiake./DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje