FOTO/ Kryeministri me maskë PS, fushatë partiake me parat publike

Ndaje

Kryeministri Edi Rama përdor maskën për të bërë fushatë elektorale. Edhe pse ende nuk ka filluar zyrtarisht fushata, Kryeministri ka vënë në shërbim të fushatës për PS shpenzime dhe instrumenta të qeverisë, e ndaluar kjo me ligj.

Gjatë viiztës së tij në spitalin që do të thirret covid 3 ai u shfaq me një maske më inicialet e PS. Pavarësisht se ai nuk ishte atje si kryetar i PS, por si kryeministër, kishte në dispozicion asetet e zyrës së kryeministrit që nuk janë të PS-së si dhe përdori një ngjarje me interes publik për të bërë fushatë, ngjarje e projektuar dhe zbatura nga ministria e Shëndetësisë dhe zyrës së Kryeministrit që mbahen me fonde publike./DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje