Italia mbyll kufinjtë për Shqipërinë .Ja deri kur

Ndaje

Pandemia globale COVID-19 i ka detyruar shtetet të vendosin masa kufizuese drastike për lëvizjen e lirë. Italia ashtu si vendet e tjera të BE i ka mbyllur kufijtë për Shqipërinë të paktën deri më 1 nëntor.

Dekreti i ri që u miratua në Parlamentin italian, lejon që të udhëtojnë drejt Italisë vetëm shqiptarët rezident ose për motive shëndeti, por që e kanë të detyruar zbatimit e  periudhës së karantinimit për 14 ditë.

Kryeministri Rama ka theksuar që hapja e kufijve nuk është në dorën e Shqipërisë e cila po negocion me vendet e BE-së për të lehtësuar situatën.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje