LAJMI I FUNDIT/ Rekord, mbi 200 te sheruar ne 24 ore ne te gjithe vendin

Ndaje

Per here te pare jane dyfishuat numri i te sheruarve ne 24 ore. 230 persona jane cliriar nga covid  ndersa ka 157 raste te reja nga 131 raste nje dite me pare.

Per here te pare pas 6 muajsh pandemi, Shqiperia kaloi mbi 1000 teste ne dite.

Nderkaq jane 203 paciente qe marrin trajtim ne dy spitalet covid nga te cilet 20 ne terapi intensive dhe 3 ne intubim.

Nje pacient ka humbur jeten 24 oret e fundit te cilet ishin edhe me semundje bashkeshoqeruese. /DRONI.al/

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19Dr. Genta QirjakoInstituti i Shëndetit Publik

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Jeudi 1 octobre 2020

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje