Atentati e plagosi rëndë, ku është sot Preng Gjini

Ndaje

Pas atentatit me tritul në mes të Tiranës, Preng Gjini është nisur 3 ditë më parë drejt Turqisë.

Ai ka qëndruar vetëm 24 orë në një spital privat në Tiranë dhe pas kontrolleve të imtësishme është konstatuar se nuk disponoheshin pajisjet e nevojshme mjekësore për të bërë ndërhyrjet përkatëse të dèmtímeve në sy.

Njërin sy e ka të dëmtuar dhe rrezikon ta humbasë ndërsa për tjetrin mësohet se ka më pak pasoja. Dërgimi i tij në Turqi është bërë privatisht nga familjarët.

Ngjarja ndodhi pasditen e 15 qershorit, ku një sasi eksplozivi shpërtheu në mjetin e tij, duke i shkaktuar plagë të rënda. Më vonë u mësua se lënda e vendosur poshtë makinës në pjesën e pasagjerit ishte rreth 500 gram.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje