Rrëmbehet kundërshtarja e Lukashenkos, dëshmitë: Persona të maskuar e futën me forcë në një furgon

Lajme alarmante vijne nga Bjellorusia, ku autoritetet dhe mediat shprehen se ka ndodhur rrembimi i opozitares.

Është rrëmbyer në Minsk, Maria Kalesnikova, një nga figurat kryesore të opozitës bjelloruse. Sipas dëshmitarëve nga vendngjarja Kalesnikova-n e futën me forcë në një furgon dhe nuk dihet më gjë për fatin e saj.

Sipas raportimeve të mediave, ajo u rrëmbye ditën e sotme nga disa persona ndërsa ndodhej përpara Muzeut Kombëtar të Artit në Minsk.

Ekipi i saj, në një deklaratë tha se Kolesnikova dhe pjesëtarë të stafit të saj si Ivan Kravtsov dhe Anton Rodnenkov mbeten ende “jashtë radarëve” ndërsa shtuan se “avokatët janë duke i kërkuar.”

38-vjeçarja njihet nga të gjithë si kundërshtarja e Aleksandër Llukashekos. Javët e fundit ajo ishte kthyer në simbolin e protestave më Minsk.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje