VIDEO/ “Rama genjeu 3 here per 15 dite per planin ekonomik”

Ndaje

Ish deputetja Jorida Tabaku poston nje video permes se ciles ajo thekson se si gënjeu Rama 3 herë në 15 ditë për planin ekonomik. Sot 1 në 3 biznese mbyllet duke lënë pa punë 57 mijë shqiptarë, thote ajo.

Në harkun kohor të 15 ditëve gënjeu tre herë në radhë për planin ekonomik. Sa herë pyetej për ndihmën qesharake ndaj…

Publiée par Jorida Tabaku sur Lundi 31 août 2020

“Në harkun kohor të 15 ditëve gënjeu tre herë në radhë për planin ekonomik. Sa herë pyetej për ndihmën qesharake ndaj shqiptarëve kur e gjithë bota shpenzonte çkishte për të rimëkëmbur ekonomitë, Rama gënjente pa iu dridhur qerpiku. Sot 1 në 3 biznese ka ulur qepenin dhe 57 mijë shqiptarë se paku kanë humbur punën, në një ekonomi ku 40% e ekonomisë është informale numrat janë më alarmantë”, thote Tabaku. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje