Joe Biden zgjedh zevendëspresidenten nëse fiton garën

Ndaje

Kandidati për president i demokratëve në SHBA, Joe Biden ka përzgjedhur zv/Presidenten nëse ai do të fitojë zgjedhjet në nëntor të këtij viti.

Ajo është senatorja  Kamala Harris , femra e parë me ngjyrë që merr përsipër këtë garë. Dikur ajo ishte rivale e Joe Biden.

Senatorja nga Kalifornia ka origjinë indiano-xhamajkiane. Ajo ishte konsideruar një rivale e fortë për kandidaturën e demokratëve për president. Zoti Biden do përballet me presidentin Donald Trump më 3 nëntor. Zëvendëspresidenti Mike Pence mbetet kandidati i republikanëve për postin. Biden tha se kandidatura që ka përzgjedhur është një luftëtare e paepur./DRONI,al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje