VIDEO/ Perplaset avioni ne piste me 191 persona ne bord

Ndaje

Një aeroplan i Air India Express me 191 persona në bord u përplas në një aeroport në shtetin jugor të Kerala,

Deri tani flitet per 14 viktima, përfshirë edhe dy pilotët si dhe per 123 te plagosur.

Avioni, gjatë rrugës nga Dubai, doli jashtë pistës dhe u nda në dy pjesë nga përplasja në aeroportin e Calicut pas uljes.

Në avion ishin 184 pasagjerë – përfshirë 10 fëmijë dhe shtatë anëtarë të ekuipazhit, nga të cilët dy ishin pilot.

Drejtoria e Përgjithshme e Aviacionit Civil (DGCA) tha që aeroplani ra në një luginë ku shpërtheu dhe më pas u nda në dy pjesë, pasi rrëshqiti jashtë fundit të pistës.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje