Si te kemi dezinfektim te sigurt te pakove dhe blerjeve

Ndaje

Ne kushtet e pranise se koronavirusit kudo duhet të jemi të sigurt dhe kur bëjmë pazar.

Per dezinfektim te sigurt 100% ndiqni këto udhëzime:

-Blini online dhe kërkoni që të mos keni kontakt me njerëzit. Mirë do të ishte që blerjet t’i linin jashtë shtëpisë dhe më pas t’i merrnit ju.

-Hapeni pakon jashtë: dhe gjithashtu dezinfektojeni atë jashtë shtëpisë. Në mënyrë të tillë që dhe nëse mund te jetë e infektuar në ajër të pastër është më e sigurt deri sa dezinfektuesi të bëj punën e tij.

-Ndërsa për çdo blerje tjetër qoftë veshje apo objekte të cilat i porosisni online duhet të bëni dezinfektimin e menjëhershëm që në momentin e parë që futen në shtëpi.

-Në fund mos harroni, e gjithë kjo punë nuk do të përfundojë mirë nëse nuk lani menjëherë duart!

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje