I huaji kalon shpejtësinë në këtë aks rrugor, policia nxjerr pamjet dhe bën apel të fortë

Policia ka monitoruar gjate nates drejtuesit e mjeteve qe udhetonin ne rrugën Tirane-Elbasan dhe ka ndeshkuar shume syresh per shpejtesi te madhe dhe mosrespektim te rregullave te qarkullimit rrugor.

“Prej orës 20:00 e deri në këto momente janë pezulluar  9 Leje Drejtimi, për shpejtësi që variojnë nga 148 deri në 167 km/h. Gjithashtu janë vendosur dhe 8 masa për parakalime të gabuara dhe shpejtësi pa masë plotësuese pezullim patente dhe një masë me vlerë maksimale 300.000 lekë të vjetra për shpejtësi 148 km në orë dhe drejtuesi i mjetit ishte shtetas i huaj”– njofton policia.

Ndërkohë që prej orës 22.00 po vijojnë kontrollet me drager në të gjitha rrugët e Tiranës ku deri në këto momente janë pezulluar 4 Leje Drejtimi për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit që varion nga 0.29 mg/l deri në 0.41 mg/l

Nderkohe policia apelon qe te mos nxitohet për të arritur fundin, shpejtësia vret jetë. “Mos drejtoni mjetin nën ndikimin e alkoolit apo në gjendje të dehur pasi në cdo rrugë ju pret drageri dhe polici”.

https://www.facebook.com/policiashtetitshqiptar/videos/716866409155300/?t=0&v=716866409155300

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje