Kosove, numer i larte i viktimave, sherbimi shendetesor ne Kosove ne pikepyetje

Ndaje

Numer i larte viktimash e po ashtu edhe infektimesh te reja ne Kosove.Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar rezultatet e testimeve të të dyshuarveme koronavirus.

Gjatë 24 orëshit të fundit, nga virusi kanë humbur jetën 15 persona, shifra me e lattr ne kete vend.

Ndërsa, nga gjithsej 459 mostra të marra, 226 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Shifra te tilla kane disa jave qe regjistrohen ne Kosove duke deshmuar menaxhim te dobet, nderkohe qe numri i karte i vdekjeve tregon cilesine e disktueshme te sherbimeve spitalore te Kosoves. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje