ARTAN FUGA/ Cfare duan bosat lokale

Ndaje

Ne nje shenim me titull “Izolacionizmi de facto dhe hapja propagandistike“, prof Artan Fuga argumenton se qeveria dhe enturazhi i saj nuk jane te interesuar per integrimin europian te Shqiperise.

“E kanë gabim ata që për ndryshimet kushtetuese të 30 korrikut, fakti që u bënë në atë mënyrë, thonë se kjo do të penalizojë integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian!

Po, unë kam shpjeguar se vendimarrësit pikërisht atë duan qofshin ministra, deputetë, kryeministra, biznesmenë, bosa, etj.

Cfarë ta duan integrimin europian??? Izolacionizmi është politika më e mirë për bosat lokalë”.

Ne vijim Fuga argumenton se zoti Soreca duhet ta dijë se sondahet që i japin si rezultate nuk janë fare të saktë!

“Antieuropianizmi është mbisundues në vendimarrje. Unë i kam të gjitha provat për këtë! Sikurse edhe qendrimi kundër vlerave që mbron NATO!”, thekson profesori i njohur. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje