“Shqiptaret me pagat me te uleta ne rajon”

Ndaje

Kreu i PD, Lulzim Basha ka postuar sot ne rrjetet sociale nje shkrim te revistes Monitor ku behet nje krahasim mes niveleve te pagave ne Shqiperi dhe vendeve te tjera te rajonit.

”Sipas studimit më të fundit, me qeverinë e Ramës shqiptarët kanë mbetur të fundit në rajon edhe për pagat në sektorin publik dhe privat. Këto janë pasojat katastrofike të taksës progresive dhe një nga dështimet më të mëdha të kësaj qeverie që punon vetëm për një grusht oligarkësh.

Shqiptarët meritojnë punë dhe mirëqenie dhe ne do ti rrisim të ardhurat e tyre duke jua lehtësuar barrën e detyrimeve dhe taksave. Taksa e sheshtë prej 9% do të jetë më e ulëta në rajon prej të cilës do përfitojnë të gjithë të punësuarit dhe vetëpunësuarit në vendin tonë”, komenton Basha.

Shqiperia ruan pagat me te uleta ne te gjithe sektoret publike dhe private krahasuar me vendet e rajonit. Perjashtim bejne vetem nje grup i vogel te punesuarish qe punojne per organizatat nderkombetare. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje