Rama publikon foton e humbjes se luftes

Ndaje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot me nje portret te vetes me maske.

Ai ka postuar nje foto ku ka  vendosur nje maske te zeze me nje logo te padallueshme.

“MIRËMËNGJES dhe duke ju kujtuar të mos harroni masken në mjediset e mbyllura, ju uroj një të premte të mbarë”, shkruan Rama ne postimin e tij ne rrjetet sociale ne perpjekje te binde qytetaret te mbajne maske.

Kryeministri prej disa javesh ka humbur luften sic e quante ai perballjen me koronavirusin. Masat e rrepta u zhbene ne pak dite pas izolimit te rralle nga marsi deri ne fund te majit. Kjo per faj te strategjise se zgjedhur  nga Kryeministri, izolim, pak teste dhe mungese mbeshtetje per individe dhe biznese.

Edhe sot qeveria po zgjedh te njejten strategji, ate te barrierave ndaj spitaleve duke lene ne meshire te virusit disa qindra te infektuar ne gjendje te rende si dhe kryerjen e testeve ne menyre preferenciale ose pa nje metodologji apo protokoll rigoroz. /DRONI.al/

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje