Tjeter raport, asgje pozitive per Shqiperine

Ndaje

“Asgje pozitive per Shqiperine”, Jorida Tabaku nxjerr mashtrimin e Ministrise se Financave.

Raporti i fundit i Moody’s nuk ka bërë asnje renditje pozitive por vlerësimin e ekonomisë.

“Ashtu si raportet e tjera ekonomike nga FMN tek OECD flasin për një kalbëzim të qeverisë nga korrupsioni. Moneyval flet për pastrimin e parave dhe e ka klasifikuar Shqipërinë në listën gri, Banka Botërore dhe BERZH raportojnë për një krizë të thellë ekonomike dhe recesion me 9% rënie”, komenton Tabaku.

Tabaku tha se ne vend që të pranojë dështimin dhe të marrë masa për të ndihmuar njerëzit dhe ekonominë qeveria vazhdon avazin: vjedh dhe gënjen. /DRONI.a/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje