LAJMI I FUNDIT/ Sa eshte numri i infeksioneve te reja dhe viktimave nga koronavirusi

Ndaje

Kater paciente humben jeten 24 oret e fundit nga covid 19 nderkohe qe eshte rritur me Tej nukri i te infektuarve.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, 83 raste te reja.

Në spitalIn infektiv janë 72 të shtuar, 8 në terapi intensive dhe 4 në gjendje të rendë. /DRONI.al/

🔴 MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Përditësimi i situatës së COVID-19Dr. Marjeta DervishiInstituti i Shëndetit Publik

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Dimanche 12 juillet 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje