KQZ merr vendimin për fatin e Agron Malajt

Ndaje

KQZ ka konfirmuar për herë të dytë në detyrë kryebashkiakun e Matit, Agron Malaj. Vendimi është marrë pak më parë pasi prokuroria konfirmoi se si kishte qenë i dënuar më herët për armëmbajtje pa leje.

KQZ nuk e mori parasysh këtë fakt me argumentin se kanë kaluar gati 20 vite që nga momenti i dënimit të tij dhe tashmë sipas ligjit atij nuk i ndalohet të ketë pozicione drejtuese.

Me 5 vota pro, KQZ ka vendosur që Malaj nuk përfshihet në kushtet e ndalimit, duke e konfirmuar kështu në detyrë.

Biba tha se KQZ ka marrë një vendim më herët për Malajn duke e lënë në detyrë dhe tani nuk kanë se çfarë të vendosin tjetër.

Eridian Salinji, përfaqësues i PS në KQZ u shpreh se ndalesa për Malajn ka përfunduar në vitin 2004 dhe tani nuk ka asnjë pengesë që të jetë funksionar publik.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje