Rama: Teatri nuk ishte vlere autentike, komentuesit nuk e kursejne me fyerje

Ndaje

Kryeministri Rama ka postuar sot nje video nga bazilika e Linit ne Pogradec ndersa ka gjetur rastin te sulmoje serish Teatrin duke e quajtur ate nje vlere jo autentike dhe fryt te fantazise.

“Kur trashëgimia kulturore është autentike dhe jo një produkt i fantazisë së atyre që kujtohen për të vetëm kur i thërret kushtrimi politik i të parëve, qeveria jonë është mbrojtësja më e fortë e saj në historinë e këtyre 30 viteve”, shkruan Rama.

Por komentuesit i kane kujtuar kryeministrit Durresin e shkaterruar nga qeveria e tij pa llogaritur teatrin Kombetar.

Nderkohe komentuar te tjere shkruajne se nuk do te kurseje as baziliken po te ishte ne qender qyteti.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje