ITALI/ Bie numri i infektimeve te reja, sa jane viktimat

Ndaje

Italia ka regjistruar 24 oret e fundit 111 viktima të tjera nga pandemia e koronavirusit, duke e çuar bilancin total të humbjeve të jetëve në vend në 33,340.

Nderkohe ka ulje te rasteve të reja me infeksion. Ne 24 orët e fundit janë regjistruar 416 të infektuar të tjerë ndersa  shifra totale ka arritur mbi 232 mijë. 3.8 milionë italianë i janë nënshtruar testit të tamponit.

Po ashtu raportohet se në 4 rajone të vendit fqinj në ditën e fundit nuk është raportuar asnjë rast i ri me koronavirus.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje