Luan Daci, avokatët: Gjyqtari nuk ka kryer asnjë vepër penale, pezullimi i paligjshëm

Ndaje

Gjyqtari i KPA, Luan Daci u pezullua nga SPAK me argumentin se ka kryer falsifikim dokumentesh, por sipas avokatëve të tij, pezullimi do duhet të bëhet vetëm me vendim të Gjykatës Kushtetuese. Sipas avokatëve Jordan Daci dhe Andi Dura Daci, gjyqtarët nuk ka kryer asnjë vepër penale.

“Ai nuk ka asnjë lloj vepër penale. Nuk ka pasur dhe nuk ka masë në fuqi. Kemi kërkuar procesverbalin, që fatkeqësisht nuk ekziston. Problemi nuk ka të bëjë me faktin se cfarë unë pretendoj të jem, por me atë se cfarë të tjerët thonë se jam. Vendimin do ta anikojmë. Jemi besimplotë se keqkuptimet do të sheshohen”, thuhet në një njoftim nga avokatët e gjyqtarit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje