Tag: kpa

Shtyhet seanca në KPA, Donika Prela paraqet raport për probleme shëndetësore

Është shtyrë në KPA seanca ndaj ish-drejtueses së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Prela ndodhet në KPA pasi komisionieri publik kërkoi shkarkimin e saj,...

SPAK merr të pandehur gjyqtarin Luan Daci, nis përballja e tij...

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i komunikoi akuzat dhe mori si të pandehur gjyqtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit,...

Luan Daci, avokatët: Gjyqtari nuk ka kryer asnjë vepër penale, pezullimi...

Gjyqtari i KPA, Luan Daci u pezullua nga SPAK me argumentin se ka kryer falsifikim dokumentesh, por sipas avokatëve të tij, pezullimi do duhet...

DOKUMENTAT/Gazetari publikon faktet për gjyqtarin e njohur: Si u fsheh shkresa...

Seancat me Vettingun kane vijuar per disa muaj radhazhi dhe te gjitha ankimimet nga vendimet e KPK-së, shqyrtohen nga Komisioni i Posaçëm i Apelimit,...

FOTO-LAJM/Muçi “nuk i bindet” vettingut, paraqitet në zyrë si gjyqtar i...

Një ditë pasi KPA e shkarkoi si prokuror dhe e paralajmëroi se nuk do ta njihte vendimin e shpallur nga Kolegji i Posaçëm i...

Besnik Muçi jep shkaqet e shkarkimit nga KPA: Vendimi nuk ka...

Besnik Muçi u është përgjigjur interesit të mediave lidhur me vendimin e fundit të KPA-së për shkarkimin si prokuror. Edhe pse Muçi eshte dekretuar nga...

LAJM I FUNDIT/Anëtar i Kushtetueses, KPA shkarkon Besnik Muçin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra ish-prokurorin Besnik Muçi, aktualisht anëtar i Gjykatës Kushtetuese. Komisioneri Publik nuk është tërhequr nga kërkesa e tij,...

DETAJE/Besnik Muçi del para KPA: E mësova të vërtetën mbi biznesmenin...

Edhe pse Besnik Muçi u dekretua nga presidenti Ilir Meta si  anëtar i Kushtetueses, prokurori ka disa çështje ende të pambyllura me procesin e...

KPA vendos përfundimisht: Shkarkohet nga detyra Prokurori i Apelit Durrës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti. KPA la në fuqi vendimin e KPK-së, që...

KPA rikonfirmon në detyrë gjyqtarin Gentian Medja

Kolegji i Posaçëm i Apelimit konfirmon në detyrë gjyqtarin e Gjykatës Administrative Tiranë, Gentian Medja. KPA la në fyqi vendimin e Komisionit të Pavarur të...