Rama i pergjigjet Kim: Djajte jane ne toke, ferri eshte bosh!

Ndaje

Ka reaguar Kryeministri Rama fill pas postimit te Yuri Kim per mundesine e nje komplori pas kraheve kunder reformes ne drejtesi.

”Jam dakord”, thote Rama duke shtuar shprehjen shekspiriane “ferri eshte bosh, te gjithe djajte jane ne toke”.

Pak me heret Yuri Kim postoi nje twitter te pazakonshem:

Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta. Reforma është e dhimbshme, e ngadaltë & jo perfekte por është e nevojshme, po bën përparim & duhet të vazhdojë.”, thekson Ambasadorja Yuri Kim.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje