Shtyhet korniza e bisedimeve me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi, lajmeroi kete pasditr se për shkak të covid-19, korniza e bisedimeve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut shtyhet për në qershor.

Përmes një postimi në Twitter, Varhelyi thotë se raportet vjetore dalin në vjeshtë, prandaj shtetet përkatëse duhet të vijojnë me reformat.

“Korniza e bisedimeve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të vijojnë në qershor, ndërkohë që raportet vjetore dalin në vjeshtë, ndaj mund të vijohet me përmbushjen e reformave. Procesi i rëndësishëm i zgjerimit vazhdon”.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje