Si e dha Vatikan News lajmin per Teatrin

Ndaje

Aktivisti Andi Tepelena tha sot se lajmi per prishjen e teatrit u dha edhe nga Vatikan News, duke e konsideruar shembjen e tij me 1967.

Tepelena, duke folur per abcnews tha se bashkë me teatrin u shkatërruan një sërë objektesh.

“Nuk do kemi më karrigen ku ulej Sulejman Pitarka. U shkatërruan. Janë nxjerrë vetëm disa gjëra bazike. Nuk do kemi më objekte. Ky është një krim dhe unë mendoj se duhet të hapet një dosje penale, duke filluar nga Hervin Culi, Erion Veliaj që është ekzekutori direkt një vrasës me pagesë. Unë mendoj se do vijë ora e drejtësisë për teatrin”, u shpreh aktivisti, ndërsa shtoi se shembja e teatrit është tashmë një lajm botëror.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje