11 raste të reja me kronavirus vetëm në Shkodër, 2 prej tyre punonjës fason

Ndaje

Shkodra vijon të mbetet një nga vatrat më të nxehta të koronavirusit në vendin tonë.  Ditën e sotme janë konfirmuar 11 raste të reja të infektuar në këtë qytet.

Sipas Abc News,raportohet se janë konfirmuar 4 raste pozitiv nga një familje në lagjen Xhabije, 4 nga një familje në Kryebushat si dhe 2 punonjës fasonerie.

8 nga personat e infektuar janë vatër ekzistuese, ndërkohë që raste të reja janë shfaqur në një fasoneri. Nuk dihet nëse dy punonjëset fasone të infektuara kanë pasur kontakte me rastet e para, apo me banorët e tjerë në qytet, për të kuptuar nëse kemi të bëjmë me një vatër të re.

Dy diteve te fundit eshte vene re nje trend ne rritje te numrit te infektuarve dhe ne qytete qe me pare nuk kishin raportuar raste, ku dhe pas denoncimeve te kreut te opozites, 8 jane vetem nga fasonerite.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje