Koronavirusi armë biologjike, 10 persona në hetim nga antiterrori

Ndaje

Të paktën10 persona po merren nën hetim për ‘përhapje paniku’përgjatë periudhës së kufizimit të lëvizjeve, tha gazetarja Anila Hoxha e cila bëri një lidhje të drejpërdrejtë në Open në Top Channel.

Mësohet se shtetasi me iniciale O.J me anë të rrejteve sociale ka përhapur panik rreth pandemisë së koronavirsuit. “Koronavirusi nuk është një virus por është një armë biologjike. Bota do futet në krizë dhe sidomos Europa. Njerëzit do vjedhin për pak bukë”- ishte një pjesë nga mesazhet panik hapëse të bëra nga 10 personat në rrjetet sociale. Antiterrori ia ka kaluar me urgjencë materialet prokurorisë ku të rinjë do të hetohen për ‘përhapje paniku’.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje